Nadciąga premierowy dzień najnowszego PlayStation

21.09.2020, 11:22 0 komentarzy
Nadciąga premierowy dzień najnowszego PlayStation

Jeszcze w roku 2019 obiecano, iż w aktualnym roku firma Sony ma zamiar pokazać światu swoją świeżą produkcję, czyli PlayStation 5. Aktualnie na rynku w dalszym ciągu popularna jest poprzednia wersja konsoli oraz nie wygląda na to, by zainteresowanie nią miało zmniejszyć się. Aczkolwiek japońska firma zdecydowała się na zaprojektowanie konsoli nowej generacji, a konsumenci czekają z niecierpliwością.

Najświeższe zastosowania technologiczne w PlayStation5

Japońska firma Sony już kilka razy udowadniała, iż okazuje się innowatorem na rynku i jest w stanie zadziwić fanów. PS4 ustanowiła wysoką poprzeczkę dla konkurencji - wszystko przez totalnie nową jakość, jakiej wcześniej nie zaprezentowała inna marka. Efekty graficzne, bardzo czułe DualShocki, gierki najwyższej generacji - klienci oczywiście byli w stanie docenić tego typu opisane szczegóły oraz przez to aktualnie PlayStation4 okazuje się być najlepiej sprzedawaną konsolą w historii.

Jednakże na początku ukazały się niewielkie problemy - firma Sony chciała podnieść różnego rodzaju granice technologiczne (co faktycznie wyszło), lecz sama premiera oraz przedpremierowe zaprezentowanie PlayStation 4 zrodziły różne odczucia. Fanom, zaprzyjaźnionym z rewolucyjną konsolą PS3, nie całkiem pasowały na przykład kontrolery, które w pierwszej chwili wydawały się naprawdę niekomfortowe w użyciu. Na końcu kontrolery dostały trochę inny wygląd, jednak kłopotem zostawała pierwsza wersja konsoli PS4. PlayStation4 miała problem z nadmiernym przegrzewaniem się, urządzenie było w stanie również samodzielnie wyłączać się.

Jednakże po pewnym czasie i aktualizacjach wdrażanych na bieżąco, wyszło na jaw, iż mimo wszystko firma Sony podąża w dobrym kierunku, a zaprezentowana konsola przybiera łatkę topowej. Aczkolwiek nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gry, które dużo graczy wysoce ciepło wspomina.

A czy PlayStation5 okaże się podobnym osiągnięciem?

Na pewno każdy gracz i fan świeżynek technologicznych niecierpliwie czeka na pojawienie się najnowszej konsoli do gier. Marka Sony powiedziała, że gry poznane na PlayStation4 będą działały na przyszłej konsoli (jednak nie zadziała na odwrót, co licznym graczom się nie podoba). Mamy już teraz pierwsze informacje o kłopotach z wcześniejszymi zamówieniami - mówią, że Sony nie wyrabia się z produkowaniem, aczkolwiek nie mamy pewności, czy nie są to aby tylko złośliwe plotki. W necie pojawiają się następne informacje także o tym, że PlayStation5 miałaby mieć teoretycznie problemy z rozdzielczością 4k. Mimo wszystko i w tym wypadku nie ma pewności, jaka będzie prawda. Detali dowiemy się w dniu premierowego ukazania się konsoli, to jest 19 listopada 2020.

Tagi:

Zostaw komentarz